Atsushi’s kouki hatch

Monday, 2nd February, 2009

Do zemí, kde mají to štěstí, že mají volant na správné straně, se doveze spousta 86. To je asi každému známé. Někteří lidé se ale domnívají, že najít hachi v dobrém stavu je v Japonsku snadné. To ale není tak úplně pravda, přeci jen jde o 20let staré auto které předchozí majitel často řídil do jeho limitů a tak bývají časem dost unavené. Newera Imports dokonce tvrdí, že podobných Coroll jako je tento kouki Levin najdou za rok kolem dvou až čtyř kusů.


Majitelem se stal mladý Japonec žijící v Londýně, který roky šetřil na svojí vysněnou hachi a chtěl za své peníze to nejlepší. Jeho základní požadavek byl původně poměrně jednoduchý: muselo to být Trueno (nejlépe panda), buďto s redtopem z AE92 s ITB nebo 20v motorem.

4 měsíce se nedařilo najít auto, které by Atsushovím požadavkům vyhovovalo. O několik týdnů později odjel domů kde nebyl 4 roky, v den kdy odjížděl se Newera Imports podařilo odkoupit tento Levin a jeli ho vyzvednout do Aichi, od syna majitele jednoho bodyshopu.

Po tom, co se Atsushi vrátil do Británie, navštívil kancelář Newera Imports, kde zahlédl tento hatch a zamiloval se do něj na první pohled. Po testovací jízdě si ho odvez…

Speclist

Goodline fenders
Goodline FRP bodykit
TRD rear wing
15″ SSR Longchamp XR4
4AGE Blacktop 20v
Freedom ECU
SP Tec ITB trumpets
Jubiride air filters
custom 4-2-1 manifold & twin exhaust
Apexi exhaust control valve
TRD 1.5way LSD
FCRS 4pot brakes at the front
Front: Custom coilvoers with Tokiko HTS & 7kg/mm spring
Rear: TRD shocks & 6kg/mm spring
6 point Cusco cage

Tags: , , , ,

Posted in Cars

3 Responses to “Atsushi’s kouki hatch”

  1. Mike says:

    A z vysněnýho truena se najednou stal levin :D

  2. Dexxi says:

    Nejhezčí pohádka co jsem kdy četl :) Ne, fakt super napsaný a o autě? Škoda slov, prostě bomba!

  3. Ryba says:

    nádhera

Leave a Reply