Důvod, proč všichni milujeme Uea

Sunday, 1st March, 2009

Dnes tu máme další díl seriálu o těch nejšílenějších pilotech 86 a stejně jako minule se podíváme na jednoho z nejznámějších japonských drifterů. Už když jsem psal předchozí post o Hibinovi, tak mi v hlavě hlodalo, že bych místo něho měl psát o tomhle člověku. Podle mě se totiž jedná o tu největší legendu, která kdy 86 pilotovala: Katsuhiro Ueo.

Řada lidí bude určitě namítat, že označení “největší legenda” by měl mezi lidmi spojenými s 86 obrdžet Keiichi Tsuchiya, ale podle mě by to měl být právě Ueo. Tsuchiya je samozřejmě legenda na poli závodních pilotů a významně se zasadil o rozvoj driftů a popularity AE86, ale byl to Ueo, kdo dokázal, že i v profesionálním driftování v obrovských rychlostech na okruhu můžete s Corollou porazit Silvie s třikrát větším výkonem. Dokázal s 86 takové věci, že mu to v roce 2002 přineslo titul mistra D1GP.

Co mě osobně přesvědčilo o tom, že je Ueo za volantem naprostý šílenec, bylo první video v tomto článku. Nad rychlostí, kterou dokáže auto ovládat, mi zůstává rozum stát. K tomu přikládám ještě jedno video z doby před vytvořením šampionátu D1, kde je jasně vidět, proč je Ueo prostě a jednoduše ten nejlepší drifter za volantem hachiroku.

Tags: , , , ,

Posted in Videos

5 Responses to “Důvod, proč všichni milujeme Uea”

 1. Onyx says:

  Rozhodne TOP 3!!! Tohle je proste porno!

  Tomuhle frajerovi skladam poklonu.

 2. J_P says:

  +1 naprostej blázen:)

 3. stqeno says:

  Onyxi nespamuj tady a koukej koupit konecne poradne auto :)

  p.s. co planujes o velikonocich?

 4. Onyx says:

  :-D pracuju na tom, ver mi.

  Poletime domu. Snad se aspon na chvili uvidime. Nehodil bys nas na letiste? :-D :-D :-D

  Se jeste domluvime.

 5. Franczz says:

  Krása, koukám na to každej den, aby se mi líp makalo…

Leave a Reply