New Stuff: AJPS adaptéry na FC3S brzdy

Wednesday, 24th June, 2009

Nejedná se zas až tak o převratnou novinku, ale řadě lidí může tato australská vychytávka usnadnit problémy při řešení lepších brzd na AE86. Každý, kdo někdy s tímto autem brzdil několikrát za sebou na limitu moc dobře ví, že sériové brzdy staré dobré 86 jsou naprosto příšerné. Jedním z oblíbených upgradů tak často bývá výměna předních brzdičů za ty z druhé generace Mazdy RX7. Poměrně dobrou kompatibilitu těchto brzd s 86 ale kazil fakt, že jste si museli sami vyrobit vlastní adaptéry na tyto brzdy, protože je nikdo do dneška nenabízí jako hotový produkt.


Pokud si chcete přesně takto vylepšit brzdy na vaší 86, ale nebaví Vás soustružení, nemusíte být nutně v koncích. Australští specialisté na staré Toyoty AJPS si všimli díry na trhu a začali přesně tyto adaptéry vyrábět. Za cenu zhruba 4600,- bez dopravy dostanete adaptéry s veškerým příslušenstvím, které stačí jednoduše namontovat bez jakýchkoli dalších změn. Za příplatek dalších dvou tisíc korun Vám AJPS dodají rovnou také brzdové kotouče (pokud chcete vrtané kotouče, příplatek bude ještě o 1500,- větší). Více informací o zpracování a dodání naleznete na webu AJPS. Pokud Vás zajímají další možnosti, které můžete zvolit při úpravě brzd AE86, vřele doporučujeme perfektní návod od Adama na webu HR.com.au.

K sérii “New Stuff” jsme zároveň založili odkaz v technické sekci, kde nyní můžete najít všechny nové věci na 86 na jednom místě.

Tags: ,

Posted in Technical

6 Responses to “New Stuff: AJPS adaptéry na FC3S brzdy”

 1. Dexxi says:

  Suma je to pomerne velka, skoda, ze nemam vykres, takhle si to asi budu muset objednat :) Jinak Vam patri ohromna pochvala, posledni dobou je 86ers lepsi a lepsi, clanky naprosto super! Jsem tu skoro nonstop a jen cekam na dalsi skvely clanek! Diky :)

 2. Prezident says:

  já mám výkres…. víš kde to nechat udělat aby to nestálo 4600?

 3. Dexxi says:

  Asi vim, mas ho v elektronicke podobe? Kdyztak mi ho posli na mail a potom to poresime na foru, at to tady nezasirame :)

 4. Zemosh says:

  ja bych mozna taky vedel domluvime se pres SZ na foru

 5. Prezident says:

  http://forum.sideways.cz/viewtopic.php?f=23&t=214

 6. Kid Karola says:

  I use these on my AE86 with FD3S calipers.
  Fantastic brake upgrade :’P Czesc AJPS!!!

Leave a Reply