Oldyotas: E70 Sprinter

Tuesday, 7th July, 2009

S Corollou E70 se zde na webu můžete setkávat poměrně často. Na jednu takovou, konkrétně na model Sprinter, se dnes podíváme trochu zblízka. O některých základních věcech jste se zde už něco málo mohli dočíst, třeba že byla čtvrtou generací Coroll vyráběnou od roku 1979 do roku 1983, kdy ji nahradila E80, do které patřila i nám všem známá hachi. Také šlo o poslední generaci, kde měly všechny modely hnanou zadní nápravu.

U E70 byly poprvé použity motory 3A a 4A a zároveň to byla poslední generace, ve které se objevovaly motory řady K a T. Kromě wagonu, vyráběného až do roku 1987, měly všechny verze prakticky stejnou zadní nápravu jako 86.

Skoro každá generace Corolly má svůj Sprinter. Stejně jako ve většině ostatních případů se i u E70 lišil pouze několika změnami týkajících se zevnějšku, které měly působit jako hezčí a designově vychytanější oproti ostatním verzím Corolly. Japonský E70 Sprinter ste si mohli pořídit jako dvoudvéřové kupé, čtyřdvéřový sedan a také jako liftback. Jako hybrid E70 můžete také narazit na Daihatsu Charmant, které je mixem všeho z této čtvrté generace Corolly, ale o tom zase někdy později.

Tags: , ,

Posted in 86 Life

One Response to “Oldyotas: E70 Sprinter”

  1. puregroove_org says:

    Beautiful car, man. Those rims are hard to get a hold of.

Leave a Reply