FT86 tests @ Nurburgring

Wednesday, 14th October, 2009

Taky tak zbožňujete, když se postupně z konceptů stávají skutečná auta a jejich první fotky z testování se objevují všude po internetu? Každý z nás to zažil už několikrát u spousty aut, ale to nadšení při pohledu na první olepený testovací vůz (který se většinou prohání na Nurburgringu) je vždy stejné. A přesně taková chvíle přišla i teď v případě nastávajícího kupé ze společné produkce Toyoty a Subaru. Více obrázků a informací naleznete snad na všech automobilových webech, náš zdroj byl holandský AutoWeek.A na závěr ještě komentář z anglického iMotormag: At around £20,000, the Audi TT-sized Toyota/Subaru coupe will be simple, affordable and drifting around a Tesco car park near you sometime in late 2011.

Tags: , ,

Posted in 86 Life

9 Responses to “FT86 tests @ Nurburgring”

 1. Chvaty says:

  Podle mě to je nějakej fake a výplod někoho kdo se snažil bejt zajmavej. S tim konceptem to nemá absolutně žádnou shodnou linii a ty zrcátka jsou záměrně velký jako z tatrovky nebo jak to je? A podle mě tohle z tý fotky neni nic společnýho s tim konceptem. To dneska sem koukal na nějakej českej časopis a tam psali že FT-86 je nástupce Toyoty Celica. Tak když to píšou takový ňoumové, tak s enedivim. Kdybych obalil punto pytlíkama a prohnal ho na nurburgringu tak napíšou do časopisu, že to je nový nástupce HF integrale

 2. Mike says:

  Ta zadní část se s tím trochu shoduje.. Podle mě je to ono, akorát změnili jako kamufláž karoserii, což ale mění aerodynamiku, takže by to nemělo zrovna moc význam, ne?

 3. Spitfire says:

  Těžko říct co to je, projekt je v hodně ranný fázi takže je klidně možný že to je jen nějákej bastl na kterym se testuje hlavně mechanika. O to taky na Ringu většinou de v první řadě. :)

 4. Franczz93 says:

  Taky mě nasrali, když v autotipu napsali o FT-86 jako o následující celice – ale tohle se přesně rodí v těch hlavách, co nechápou souvislosti a je jem to v podstatě jedno… Kažopádně dost souhlasim s Chvatym… zvláště to s integrálkou je dost přesný tomu, jak to dneska je! Uvidíme… ztráta času to řešit, jako už tolikrát…

 5. stqeno says:

  F-engine code T-chassis code for celica range. :)
  Pisou tam ze je to v karoserii imprezy, ale ze by tam mel byt kompletni drivetrain a podlaha toho konceptu protoze proporce te karoserie jsou oproti impreze zmenene. Je bezna praxe testovat drivetrain a podvozek v jine karoserii o to vic pokud ta podlahova plosina uz je pouzita u jineho modelu. Ale muze to byt cokoliv

 6. Franczz says:

  FT je future toyota, to s tím nesouvisí..

 7. banpei says:

  The car in the photos is not the FT-86.
  The second picture shows the Subaru impression of the toyobaru 086A project and the car on the first photograph is clearly a chopped up 2008 Impreza sedan… Maybe they are testing with the look and dimensions of their 086A version, but it hardly looks like this is actually anything serious enough to be compared with the FT-86 concept.

  As Franczz said: FT stands for Future Toyota. Also the T platform originated from the 60s Corona line, which later on merged with the Carina/Celica A series line. That line has been abandoned since the last Celica. The last Celica also differed too much from the dimensions of the FT-86 concept, so it can hardly be meant as a Celica.

  BTW: there are some people lobbying for the FT-86 to become a Celica:
  http://japanesenostalgiccar.com/forum/viewtopic.php?t=6776

 8. Chvaty says:

  Mno, mě to připomínalo imprezu ten předek. Ale je mi to jedno. Starou dobrou 86 nic nenahradí ;-)

 9. Franczz says:

  Stará kára je stará kára, už mi tu nějak chybí…

Leave a Reply