MoonEyes Crown MS50 4DR

Friday, 27th November, 2009

Tato Crown z roku ’65 je jeden z democarů firmy Crown Classics. Crown si tato parta lidí vybrala, protože je v Japonsku díky své “náhodné” podobě s Chevy Impala oblíbeným autem, který slouží jako základ pro Kustom úpravy.

Podoba až tak náhodná nejspíš nebude, protože úkolem modelové řady Crown bylo prosadit Toyotou na americkém trhu, kvůli kterému došlo i ke změně názvu modelu z původního Toyopet na dnešní Toyota. Tato řada, vyráběná v letech 1965 až 1971, se označuje jako S50 a s touto S50 si Crown Classics opravdu vyhráli.

Pod kapotou vystřídal původní na dnešní dobu už slabý motor řady M, který už stejně nefungoval a jeho oprava by byla zbytečně nákladná, mnohem silnější atmosféricky 1-JZ (200HP, 250Nm). Kvůli jeho většímu výkonu byla použita náprava z Crown S130, která zároveň umožnila větší snížení. Samotná instalace motoru zabrala 5 měsíců.

Šedá sedmnáctipalcová kola Speed Master perfektně sedí ke kastli nalakované v šedivém odstínu “Gun Metal”. Kromě barvy a zrcátek GT053 od MoonEyes je celá kastle původní, majitel nechtěl měnit ani interiér, takže v něm nenajdete navigaci ani moderní rádio.

Crown Classics mají ještě jednu S50, prozmněnu pickup, také s 1-JZ swapem.

Pokud se vám Kustom Crown líbí, budou se vám určitě líbit i fotky z Crown Picnicu, který měl letos 20. výročí.

Tags: , , ,

Posted in Cars

4 Responses to “MoonEyes Crown MS50 4DR”

 1. SeeJ. says:

  Ouu luxus! Ještě aby o byl lowrider :D

 2. Skili says:

  Dokonalost sama

 3. oMa says:

  DO PITCHE!!! ten svetlej pickup je tak nadhernej az to neni ani hezky

 4. Franczz 93 says:

  Uplne super… :) Tak to ma bejt!

Leave a Reply