New Stuff: Stance AE86 coilovers!

Saturday, 28th November, 2009

Kdo by tušil, že se bude ještě vůbec někdo zaobírat vývojem podvozku na 86? Řada z nás si myslela, že coilovery Greddy bylo to poslední, co se kdy na Corollu rozhodl někdo vyvinout a masově vyrábět. Stance USA, jeden z nejlepších současných výrobců coiloverů ve státech, ale právě dokončil svůj nový podvozkový set na AE86.


Obrázek je pouze ilustrační

Podvozek zatím ještě nebyl oficiálně představen, ale zde je pár základních údajů, které se nám podařilo zjistit díky Robovi z roadsterdrift: Coilover je samozřejmě výškově stavitelný, tlumiče jsou tuhostně nastavitelné v 15 polohách, pružiny mají 8 a 6 kg/mm. Tlumič je zkonstruovaný jako monotube, který má oproti twintube konstrukci používanou u levnějších tlumičů píst s větším průměrem a mnohem větší tlak plynu uvnitř pláště. Tato robustnější konstrukce má za následek lepší stabilizaci kapaliny v tlumiči, díky čemuž má tlumič mnohem lepší charakteristiku a dokáže si poradit i s tak tvrdými pružinami. A jako malý bonus k celému setu dostanete také sadu předních RCA. Maloobchodní cena setu bude podle všeho 1795 dolarů, což při dnešním kurzu činní zhruba 34 tisíc Kč.

Tags: ,

Posted in 86 Life

3 Responses to “New Stuff: Stance AE86 coilovers!”

  1. Vrťas says:

    Copak Stance, ale i Driftworks už testujou HSD coilovers pro hachi, který budou pro Vás určitě dostupnější jak cenově, tak dopravou :-)

  2. Dexxi says:

    No tak to by bylo super!!! I tohle je bomba, jen cena je už trochu vyšší…

  3. stqeno says:

    Bohate budou stacit AVo short stroke tlumice od mcnsportu, cena ale podle mych zjisteni take nebude nejmensi takze kombo AE92koni/camaro AGX to na postu cenove nejvyhodnejsiho short stroke setupu nijak neohrozi.

Leave a Reply