Zee Ten

Friday, 18th December, 2009

Když už jsem ten týden pěkně nakousli včerejším vydařeným E70 shakotanem, tak proč v tom nepokračovat i dneska? Máme tu totiž ještě jednu po zemi plazící se příšeru, ze které se nám podlamují kolena stejně jako z té včerejší. Tahle má ale navíc i něco pod kapotou.


Dnešní auto poznává určitě každý fanoušek všeho “boso” ze seriálu Shakotan Boogie. O první generaci Toyoty Soarer jste se mohli něco dočíst i zde na webu, kde se dokonce objevil i tento konkrétní Z10.

Tenhle Soarer leží na zemi díky stejnému podvozku, který najdete i u včerejší E70 a pravděpodobně i na každé druhé nebo třetí staré Toyotě v Japonsku. Jde samozřejmě o “shortstroke” tlumiče z AE92 od TRD, v tomto případě doplněné o coilover sleeve a camber plates od GAB.

O zbytek se pak už starají jen klasicky nesmyslně široké SSR Mk III. Ať sou tyhle kola sebevíc stará, nás snad nikdy nepřestanou bavit.

Co ale už u včerejšího čtyřdvéřového shakotanu nenajdete je řádně upravená pohoná jednotka. Tady určitě zaplesá srdce každého úchyla na oldschool díly, protože původní atmosférický šestiválec 5MGEU má teď o něco víc koní díky dílům jako HKS intake manifold, KKK turbu, staré HKS Fcon řídící jednotce a řadě dalších muzejních exponátů.

Spoustu klasických japonských dílů najdete i na zbytku auta, viz například Trust a Omori budíky v interiéru, OS Giken spojka, SARD kryty vaček atd…

Tags: , , ,

Posted in Cars

7 Responses to “Zee Ten”

 1. SeeJ. says:

  To páčidlo u volantu je fakt bomba :-D :-D

 2. Franczz says:

  Super styl, to beru! :)

 3. Skili says:

  zajimalo by me jak se mu stm radi to musi byt jal v nejake Liazce
  ale jinak super auto

 4. Zemosh says:

  jezdi s normalni, tuhle ma jenom pro styl na srazy nejspis …

 5. gred says:

  krása:D

 6. yhcov says:

  hoši tímhle jste mě hodně potěšili..tohle je kráska která se jentak nevidí

 7. Gaz says:

  Stunning old skoolers right there. Not a fan of the gear knob though, but that front lip! oohh yeah :)

Leave a Reply