Oldyotas: Daihatsu Charmant

Tuesday, 5th January, 2010

Jako další z rodiny podivných Toyot, které se vlastně nikomu nelíbí až na několik bláznů rozmístěných různě po světě, by se jistě dalo označit Daihatsu Charmant. My jsme bohužel jedni z těch, kterým se líbí a tak vám ho zde trochu přiblížíme.

Asi nejdůležitější věc na tomto autě je fakt, že je postavené na podvozku E70. Ale aby si Toyota s levnějším Diatsu nedělala problémy při prodeji po boku s ostatními modely jako je právě Corolla E70, byl Charmant uveden na trh až spolu s novou generací E80. Protože se do Charmantu montovaly pouze spotřební jednovačkové motory, tak u drtivé většiny upravených kousků najdete swap za 4AG.

Najdou se ovšem i lidé, kterým se Charmant líbí víc než 86 nebo 70. Jedním z takových byl nejspíš i Ryoji Takada, který s ním tři roky závodil serii D1GP. Přestože je Ryoji už po smrti, skalní fanoušci Charmantu na něj určitě nikdy nezapomenou…

Pokud jste se právě zamilovali, tak vás určitě potěší to, že byl Charmant prodávaný i v Evropě. To znamená, že na nějaký můžete jednou za čas narazit i v Čechách a na Slovensku.

Tags: , ,

Posted in 86 Life

7 Responses to “Oldyotas: Daihatsu Charmant”

 1. atáry says:

  To chci !! Kde se to dá sehnat? :D

 2. Franczz says:

  Krásnej…

 3. Dexxi says:

  Parádní autí…

 4. Spitfire says:

  http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=lhkuzpejozsl

  Najeto 38 tisíc km, stálo 12 let v garáži, cena 1700€…

 5. jagy says:

  V tom Japonsku je ale skrytych pokladu. :) Pokud neni swap za 4age extra slozity, tak by tohle mohl byt super kup… pokud to ma opravdu tak malo najeto a kastle bude ok.

 6. Franczz says:

  Swap fakt není složitej, motor drží na dvou silentblocích… pohoda! Normální auta maj motor podél… :)

 7. Radek says:

  to chci… :D
  zjištuju, že se mi líbí hranatý auta čím dál více…

Leave a Reply