Random 日本国: Heartbraking TE71

Thursday, 21st January, 2010

I když se to asi nebude na první pohled zdát, tak z určitého pohledu byl příchod AE86 s novým 4AG i jistou nevýhodou. Minimálně to určitě naštvalo skalní příznivce TE71 a jeho původní ostré 1.6 2T-G. Nový motor z E8 postupem času totiž kompletně vytlačil svého předchůdce a i když se s upravenými E70 můžete i dnes častokrát setkat, mají ve valné části případů pod kapotou už dávno něco jiného než ten původní motor.


A proto nám udělalo velkou radost, když jsme na jednom z milionu japonských bazarů narazili na tuhle dobově naprosto korektně zpracovanou TE71. Tohle auto má přesně to, co byste od takového auta čekali, od klasického Nardi volantu začínaje přes dva velké karburátory na původním 2T-G, Omori přídavné budíky, více než 10 let staré Bride sedačky a velkou nálepkou RS Watanabe na zadním skle konče.

Pokud máte zájem pořídit si takový veterán (ach jo, proč ten čas tak rychle letí?), tak si na podobný kus z Japonska připravte přes 200 tisíc korun a pak dalších několik desítek tisíc na dopravu, clo a tak dále. Doby, kdy to byly jen levné staré vraky jsou už bohužel nenávratně pryč a TE71 nadobro přebrala status veterána. Za pár let to samé čeká i AE86, kterou už v dnešní době můžete občas najít označenou jako youngtimer, takže je na nejvyšším čase si ještě rychle nějaký ten Levin na blbnutí pořídit.

Tags: , ,

Posted in Cars

5 Responses to “Random 日本国: Heartbraking TE71”

 1. Carlos says:

  Tak pánové,tohle má styl…Od lízátka až po ty budíky v kastlíku :)

 2. Dexxi says:

  Je zajímavé porovnávat upravená auta z dřívějška a dneška, každopádně tohle má obrovský styl :)

 3. Skili says:

  tak to je bomba proste nadhera proc sem se nanarodil o 15 let driv

 4. JackCY says:

  tak tomuhle říkám pěkný začátek dne :)
  kde jste ji našli?

 5. Zemosh says:

  Jsme radi ze se vam libi. Uz ani nevim odkud je, mame pripravenych asi 100 veci na zpracovani a nektry jsou uz nekolik mesicu stary …

Leave a Reply