Blue Velvet

Thursday, 15th April, 2010

Corona T140 je v dnešní době opravdu vzácnost. I když šlo o nejdéle vyráběnou generaci v dějinách modelové řady Corona, dostupnost ostatních aut jako jsou Corolly, Cariny a další malá a velká auta jí jednoduše vytlačila ze scény starých Toyot.


To ovšem neznamená, že na žádnou nikdy v životě nenarazíte. A jak jste si už na našem webu všimli, útroby japonských blogů jsou plné různých pokladů a zajímavostí a byla to jen otázka času, než se v nich objevila i jedna decentní, ale přesto velice pěkná Corona RT141.

Označení RT141 v sobě skrývá jednu ze základních informací o této Coroně GT. “R” na začátku napovídá, že pod kapotou vrčí dvoulitrový a dvouvačkový 18R-GEU s výkonem 135 koní. Modely GT byly nabízeny jak se starším 18R, tak s “novějším” 4AG, o tom se ale více rozepíšeme příště.

Zpět k našemu GT. Výpis upravených dílů není příliš dlouhý, ale obsahuje všechny korektní díly, které na takovém autě mají být. Nejvýraznější věcí jsou jako vždy kola, která jsou tentokrát ze sortimentu SSR. Jejich model Longchamp XR-4 se zde nachází v šířce 8″ vpředu a 9″ vzadu.

Mezi zadními koly je už klasický samosvor od TRD, který dává majiteli možnost pohodlného sklouznutí, bude-li po tom toužit. To ostatně půjde vcelku snadno, jelikož má Corona na zadních kolech nesmyslně roztažené gumy a 18R pod kapotou má dostatek Nm ve středních otáčkách (to je něco, o čem si majitelé 4AG můžou nechat jen zdát).

Připadal Vám modrý interiér v zenki AE86 jako úchylárna? Pak by nás zajímalo, co si myslíte o interiéru téhle Corony. Modřejší to snad už ani být nemůže… Dokonce i pozadí digitálních budíků je modré.

Tags: , ,

Posted in Cars

8 Responses to “Blue Velvet”

 1. Dexxi says:

  Opět krásná oldschool Toyota :)

 2. Skili says:

  na jeste krasnejsich kolech

 3. Franczz93 says:

  jo, tak to má být… díky za zlepšení nálady v práci… :)

 4. Butcher says:

  Ja na techhle starejch krabicich nevidim nic, ale vazne vubec nic hezkyho…

 5. gred says:

  libovka:D….Butcher: v tom případě nevim proč sem lezeš :D:D:D

 6. Franczz93 says:

  přesně, tohle nejni hyundai klub…

 7. Butcher says:

  Kvuli 86…tyhle krabice jdou uplne mimo me

 8. pota says:

  mimo mne ty krabice nejsou

Leave a Reply