TWINCAM24VALVEWAGON

Tuesday, 20th April, 2010

Co se stane, když vezmete raritu jako je GX71 Wagon a spojíte jí s ještě větší raritou jako jsou SSR Focus Racing? Vznikne Vám z toho vůz, ze kterého se raritně pos…


Dnešní Toyota Mark II Wagon pochází z roku 1994. To nás na první pohled trochu zmátlo, protože X70 se přece dělala jen do roku ’88, ne? Stará dobrá Wikipedia nám ale vysvětlila, že se verze kombíku dělala až do roku 1997. To je třináct let ve výrobě bez výraznějších změn. Toyota marketing “par excellence“.

Třináct let ve výrobě nedělá z auta zrovna velkou raritu. Zamyslete se ale nad tím, kdy jste nakonec viděli GX71 ležící na zemi a na perfektních kolech a která nebyla sedan? Tady na webu se jich za ten rok a čtvrt moc neobjevilo.

Říkáte si, že dát dohromady něco takového dá asi zabrat? Přesně naopak. Tenhle konkrétní wagon vyšel svého japonského majitele na směšných 100 tisíc yenů (cca 20 tisíc korun). Sada SSR byla za stejnou sumu, což je už na jejich místní poměry nemalá částka, ale s výslednou pořizovací cenou kolem hranice 50 tisíc korun asi nenajdete stylovější auto na nákupy do Tesca.

V autě je vše, co na pohodlnou jízdu po městě potřebujete včetně automatické převodovky, klimatizace, elektricky ovládaných oken a posilovače řízení. Přimíchejte do mixu ještě samosvor a máte při deštivých ránech během cesty do práce o zábavu postaráno.

Tags: , , , , ,

Posted in Cars

6 Responses to “TWINCAM24VALVEWAGON”

 1. Chvaty says:

  Mě se to líbí, ale mladá takovejm starejm toyotám pořád ne a ne přijít na chuť :D

 2. Spitfire says:

  Vyndej tomu svor a může s tim jezdit i mladá na manikůru.

 3. Franczz93 says:

  nebo vyměnit mladou… :)

 4. JackCY says:

  … za starou Toyotu :D

 5. Slappy says:

  Love those Focus Racing’s

 6. Spitfire says:

  Yeah exactly, theyre look pretty amazing

Leave a Reply