Kdo jsou tým MOUSE?

Tuesday, 27th April, 2010

Všichni znají Team Mouse. Ale kdo to ve skutečnosti je? To nikdo neví. A nevíme to bohužel ani my. Rádi věříme tomu, že umíme na japonských webech najít úplně vše, ale tohle je prostě nad naše síly. A tak alespoň dáme dohromady to, co jsme za ty čtyři dny hledání našli.


Mouse je jedním z nejznámějších 86 týmů v Japonsku. A to díky dvoum věcem. Zaprvé, dnes fungují už 15 let. Zkuste si to představit, není to zase tak krátká doba, že?

No a zadruhé a především. Jsou to prostě a jednoduše géniové za volantem. To, co předvádějí na okruhu YZ Circuit umí jen pár dalších lidí v autech jako je Skyline a Silvie. Ale viděli jste někdy zajet podobně blízký tandem na tomto proslulém okruhu v Corollách? Jediní, kteří se na ně trochu dotahují, jsou podle nás motorFIX.

A pak je tu ještě jedna věc, ze které si nemalá část z nás sedá na zadek. A tou jsou jejich samotná auta. Vždyť se na to podívejte, kdy jste naposled viděli takhle čistě a originálně udělané 86?

Možná to nejsou ty nejextrémnější Corolly pod sluncem a asi také ne ty nejrychlejší. Ale při pohledu na ně musí každému okamžitě dojít, že za jejich volantem nesedí jen další adolescent, kterému slouží především na naučení a rozbití někde na kopci.

My dva bodykitům příliš nefandíme, ale tady nám opravdu nezbývá nic jiného, než smeknout a kochat se. V kombinaci s jejich vcelku netradičními barvami auta týmu Mouse rozhodně nevypadají na to, že mají na krku již téměř 30 let.

Už chápete, proč mají v Japonsku takové jméno? Pokud chcete vidět pár obrázků s týmem Mouse ve vyšším rozlišení, mrkněte na 7tune, kterým se je podařilo odchytit během volných jízd na YZ.

Auta Mouse staví C&Y Sports, které možná někteří z Vás znají ze starších japonských videí. Těm, kteří tohle jméno slyší poprvé napovíme, že jde o mistry swapů zaměřující se především na čtvrtmílové sprinty. Seznam co všechno a kam narvaly najdete na jejich webu zde (klikněte na záložku “swap cars”).

My máme ode dneška nové modly. A co Vy?

Tags: , , , , ,

Posted in 86 Life

2 Responses to “Kdo jsou tým MOUSE?”

  1. Franczz93 says:

    Je to hustý, držej styl a to je důležitý! Motorový myši… :)

  2. gred says:

    libovka,zrovna nedávno sem koukal na dva díly drift tengoku, zrovna to vol.46 a eště jeden ted nevim číslo,v obou byly,v obou vyhrály,ale to že fungujou už 15 let sem nevědel:D

Leave a Reply