Running Free Iwashi

Thursday, 3rd June, 2010

Když jsme tohle coupe poprvé spatřili na Matějově blogu Irony, tak jsme si museli dát sami facku. Celou dobu vykřikujeme jak ty bodykity Corollám nesluší a dělají z nich něco, čím nejsou. Ale tohle auto nás přesvědčilo o opaku.


Nějaký čas nám vrtalo hlavou, proč tenhle Levin s Run Free bodykitem působí jinak než ostatní. Věci od Run Free jsme totiž viděli už na všech možných kombinacích Coroll a nikdy nás ničím příliš neoslovil. Tady je to ale jiné, prahy i nárazníky dávají autu úplně jinou linii, která v kombinaci s nesmyslně nízkým podvozkem přeměnila běžně působící Levin na něco úplně jiného.

Asi se všichni shodneme na tom, že za takový výsledek může především ten limetkový lak. Kdo by ale čekal, že samotná barva auta dokáže výsledek natolik ovlivnit? Musíme ale uznat, že ty černé 14 palcové Watanabe RS ke konečnému efektu taky velkou mírou přispívají. Jejich rozměr je vpředu i vzadu 8.5″ do šířky s ET -13.

Výčet zajímavých dílů nalepených na autě pokračuje i pod kapotou. Klasický 16v bluetop je už dávno pryč a na jeho místě se ohřívá smallport z AE92. Ten byl původně osazený kompresorem, ale nahradila ho čtyřklapka z 20v silvertopu. Z toho pochází také klika a ojnice, která je sice o něco méně robustní jako ta ze smallportu, zato je ale výrazně lehčí. Vačky jsou ze sortimentu TODA (272°/264°), svody jsou od Section N2. Na druhém konci hnacího ústrojí je Tomei Trax 2way samosvor (údajně LSD s nejvyšším initial torque, který můžete na 86 sehnat) a kratší stálý převod s poměrem 4.778.

Změny jsou na podvozku více konzervativní s klasickými klouzacími pružinami 8 a 6 kg/mm, shortstroke tlumiči, RCA a upravenými tyčkami řízení kvůli většímu rejdu. A to je asi tak vše… Pro porovnání Vám ukážeme i fotku před tím, než auto prošlo tou drobnou kosmetickou úpravou. Jak málo stačí k tomu, aby vše vypadalo úplně jinak, že?

Ale abyste si nemysleli, že je to po převlečení kabátu už jen leštěnka, tak tady máme i nějaké to video přímo z akce. Více fotek a informací se také objevilo na našem oblíbeném blogu 86LIFE.

Tags: , , , , ,

Posted in Cars

7 Responses to “Running Free Iwashi”

 1. Franczz93 says:

  jo, tak to je čistá práce… :)

 2. Dexxi says:

  Myslím, že hodně dělá právě ten kontrast mezi kolama a kastlí. Je to pecka :)

 3. 86LIFE says:

  Hey guys, great write up on Iwashi’s Levin. I’ll let you in on a little secret that he told me. The colour is from a VW New Beetle. This has to be my absolute favourite 86 at the moment, Asayan’s Levin is a very close second. Your bodykit/no bodykit poll is too hard to answer. I like the standard look but Iwashi’s car shows how good an 86 can look with the right bodykit so I’m 50/50 on that one. Run-Free is maybe the best looking kit out there.

 4. 86LIFE says:

  Oh yeah, and this is the blog that got me inspired to do my own. You guys rule me! haha

 5. Spitfire says:

  Hey Martyn, thats exactly what we thought when we saw this Levin. We were pretty strict when it came to bodykit/no bodykit discussions because we think that these kits only ruin the natural look of 86es but this car proved us wrong. Funny how an almost 30 years old piece of junk can still bring something new to us huh?

  PS new 86ers stickers are in the works, Ill make sure to send one your way when theyre done. Livin the 86 life :-)

 6. stqeno says:

  Jeste k male fame v textu ohledne kliky a ojnic. ST sdili spolu s late ae92 tedy hi comp smallportem a second gen. 4agze stejnou kliku a ojnice. Fama je asi rozsirena na japan webech a vznika mozna tim ze nejpevnejsi ojnice mel early ae92 motor a prvni gen. 4agze tedy 7rib bigport. Ktery ma i trosku odlisnej blok v detailech jako absence spetneho privodu oleje z odvetrani hlavy a absence ostriku pistu. Prave to je ale paradoxne motor ktery v seriove verzi snese nejvetsi zatezovani(ani ne tak otackama jako boostem). Ikdyz vyhoda proti spominane grupe ST20/HicompAE92/4AGZE-2G je mala.

 7. 86ers.org – První český web o AE86 » Blog Archive » AE86 bodykit guide says:

  […] se pořád oháníme tím, jak bodykity Corollám nesluší, ale někdy je prostě opak pravdou. Iwashiho Levin budiž jedním příkladem za všechny… Teď ale pojďme k samotnému seznamu. Na […]

Leave a Reply