TOY BOX

Tuesday, 8th June, 2010

Na začátek dnešního postu nám dovolte všem Vašim Corollám popřát všechno nejlepší k dnešnímu dni 86tek. Pokud Vám jedna v garáži stojí, tak jí děte dát pusu a poblahopřát, holka si to po těch letech určitě zaslouží…


Původně jsme si chtěli na dnešní “slavnostní” den připravit něco extra, ale nějak jsme na to všechno kvůli práci zapomněli. Snad Vám to aspoň částečně vynahradíme tímhle naprosto luxusním Truenem.

Čím začít? Řada věcí Vás tady už asi nepřekvapí… Pod kapotou je už standardně dvacetiventilový blacktop s řadou pozměněných dílů jako HKS vačky (264°/8.1mm), TRD těsněním pod hlavou o tloušťce 0.8mm a dokonce také se sníženou hlavou, která vyhnala kompresní poměr ještě více nahoru. K tomu neodmyslitelně také patří wideband lambda s dobře viditelným A/F budíkem v kabině, kdyby to náhodou začalo dělat neplechu.

Co ale rozhodně není standardní a stojí za zmínku je podvozek, který je hybridem mezi díly z Toyoty a Nissanu. Přední náprava je kompletně přestavěná na robustnější ramena ze Silvie S14. Protože je tlumič u Silvie narozdíl od 86 součástí předního McPhaersonu, znamená to také, že je celý přední coilover také původně z Nissanu. Jednou z výhod takové přestavby je také to, že si pak můžete podvozek vybírat z mnohem větší nabídky. Zatímco na Corollu sežene horko těžko pět rozdílných tlumičů, na Silvie jich existují tucty.

Čtyřicetiletý majitel, jehož jméno se nám z jeho blogu vůbec nepodařilo vyčíst, přesně ví proč takovou přestavbu podstoupil. Namísto původních tlumičů si totiž pořídil coilovery Öhlins, které patří mezi nejlepší výrobce podvozků na světě. Přední jsou původně ze Silvie S13 s 7kg/mm pružinou a zadní tlumiče jsou ze Skylinu R32 s 4,3kg/mm pružinou, které přichytil k sériové tuhé nápravě. Pan majitel očividně ví, co je dobré (jen tak mezi řečí píše, že jeho snem je Porsche 930 nebo 964 od Rauh Welt). Pro porovnání s původní přední nápravou 86 máme fotku ZDE.

Co to všechno znamená v praxi? To si můžete prohlédnout na tomhle videu. Pokud máte volnou chvilku, tak Vám doporučujeme projet celý majitelův profil na Youtube, protože videí se svým autem tam má přes 50…

Tags: , , , , ,

Posted in Cars

3 Responses to “TOY BOX”

  1. Isidro says:

    i love that color!

  2. Slappy says:

    Hmm, not sure how i feel about that color. Maybe if it was like a D1 car, with vinyl breaking up the color some…

  3. Dexxi says:

    Kvalitní práce…

Leave a Reply