USDM Trueno Perfection

Thursday, 17th June, 2010

Pamatujete na Adamovo ultra čisté Trueno, které se zde objevilo před pár měsíci? Tenhle plně zrenovovaný hatch byl podle nás jednou z nejčisčích amerických Coroll, kterou jsme kdy viděli. Dokonce i ty jinak nenáviděné americké nárazníky jí sluší a jejímu majiteli se je novým lakem perfekně podařilo opticky schovat. A protože se nám Adam sám ozval, rozhodli jsme se ho trochu otravovat a dostali jsme z něj více informací o jeho 86.


První věcí, která určitě všechny praští do očí, jsou perfektně sedící patnácti palcová kola SSR Reverse Mesh. Adam nám poslal kompletní rozměry jeho obrácených pavučin a tak už dále nemusíte tápat, pokud budete chtít na svou 86 takto padnoucí kola aniž byste chtěli řezat a rozšiřovat blatníky. Kola jsou 7.5″ široká a mají negativní ET -5.

Další výčet dílů, který nám Adam poslal, se může na první pohled zdát poněkud strohý. Kdo ale umí číst mezi řádky tak rychle pochopí proč tomu tak je. Adam totiž ví, že čím jsou věci jednodušší, tím méně problémů s nimi je a proto při restaurování nahradil sériové díly pouze tam, kde to bylo potřeba a kde to přineslo reálný výsledek.

Na autě proto nenajdete žádné nablýskané coilovery se zvučným jménem ani tucty unibalů, ale klasické TRD pružiny s ratingem 6kg/mm a 4kg/mm vzadu spojené s krátkými nastavitelnými Tokico HTS tlumiči. Je to jednoduché, funkční a spolehlivé, co víc si přát? Jedinými dalšími věcmi, které nejsou sériové, je panhardka od Cusco srovnávající geometrii zadní nápravy a přední TRD stabilizátor.

Po motorové stránce čekejte ještě jednodušší popis. Pod kapotou je úplně běžný smallport redtop, do kterého stačí lít jen benzín a olej. A každý majitel 86 Vám potvrdí, že i kombinace sériového motoru a několika utažených zatáček Vás dokáže vystrašit víc než je zdrávo.

Mnohem větší rozdíl než pár koní navíc totiž stejně udělá to, jakým způsobem jsou převáděny na silnici. A proto v autě místo různých více či méně výkonných úprav a swapů najdete poctivý TRD 2way samosvor, který Vám v každé zatáčce vykouzlí úsměv na rtech. A co dál? Jak sám majitel píše: “Everything else is stock and in working order even the cruise control and air conditioning.” Dále Vám to už snad vysvětlovat nemusíme…

Adam by nakonec chtěl poděkovat Infinitwheels.com za pomoc při shánění těch pravých kol a za celkovou podporu při stavbě Truena. A my bychom chtěli poděkovat jemu, že nám dal možnost dokázat Vám, že méně někdy znamená více. Keep it Simple!

Thanks Adam!

Tags: , , , ,

Posted in Cars

4 Responses to “USDM Trueno Perfection”

 1. SeeJ. says:

  krása :)

 2. Franczz93 says:

  jo!

 3. Slappy says:

  Simple. Clean. Win.

 4. stqeno says:

  Docela me to zas diky tomuto postu tahne k sedocerne pande, fakt dik dik za “ulehceni” v rozhodovani :)

Leave a Reply