Gangster Works

Friday, 25th June, 2010

Slyšeli jste někdy o japonském časopisu G-Works? Jde o nástupce původního měsíčníku nazvaného Auto Works, jehož výtisk se nám před třemi lety dostal omylem do rukou při čekání na letišti v Nagoyi a po jehož otevření jsme si okamžitě museli jít vyměnit spodní prádlo. To, co jsme v něm totiž našli, byla čirá pornografie.


Auto Works i jeho nástupce G-Works se zaměřují přesně na to, co nás dostává do kolen nejvíce. Na jeho stránkách najdete především klasické japonské vozy z 60. až 90. let. Nečekejte ale žádné naleštěné sběratelské kousky, drtivá většina z nich má totiž pod kapotou karburátory velké jak lidská hlava a kola třikrát širší než pneumatiky.

Když jsme si na webu všimli, že se redakce G-Works objevila s řadou aut na loňském Tokyo Auto Salonu, nemohli jsme si nevšimnout jedné obzvlášť dobře vypadající KE70. Sice to pár měsíců trvalo, než jsme se k ní dokázali přes ty nesrozumitelné japonské blogy dokopat, ale nakonec se nám to podařilo a tak jí můžeme dnes ukázat i Vám.

Správné označení by mělo být AE70, protože pod kapotou téhle kompletně zrenovované Corolly leží nenápadně vzhlížející 4AG s velice zajímavým setupem u sání. Základ podle všeho tvoří čtveřice karburátoru s posuvnou škrtící klapkou, ale pokud nás zrak nešálí, nachází se před trumpetami i palivová lišta se vstřiky namířenými zespod do trumpet. Setkal se už někdo z Vás s podobným setupem?

Nic bližšího o autě se nám bohužel nepodařilo dopátrat, ale i tak musíme uznat, že se jedná jeden z nejlepších kousků, který jsme poslední dobou viděli. Kdo za autem stojí také nedokážeme usoudit, přítomnost na stánku G-Works i samolepka MotorFIX pod kapotou může ledacos napovědět, ale s přesností to říct nedokážeme. Takže nám nezbývá nic jiného než popohnat všechny československé majitele 70tek, aby už konečně postavili taky něco takového.

Tags: , , ,

Posted in Cars

4 Responses to “Gangster Works”

 1. Dexxi says:

  To je paráda :)

 2. 86LIFE says:

  That is a hot one. Nice colour, nice everything.

 3. Franczz93 says:

  supeeer… :) a ten set up – kombinace karburátoru a mech vstřiku? Nevím, neviděl jsem…

 4. gary says:

  one day i’ll built another te72. damn. i missed my car. :{

Leave a Reply