Je léto a nám se nechce psát

Monday, 26th July, 2010

Jak už jsme tu několikrát zmínili a s největší pravděpodobností jste i vy sami postřehli, je léto. V práci, pokud nemáme dovolenou, čekáme až konečně začne víkend a když se ho dočkáme, válíme se u vody nebo na zahrádce s Plzní v ruce. Proto nám na 86ers nějak nezbývá moc času. A když už se dokopem k tomu něco sepsat, tak se snažíme, aby to bylo opravdu pecka, abychom Vám tak nějak vynahradili několikadení prostoje.

A tohle auto, to podle nás fakt pecka je. Ti z Vás, kteří mají rádi Cariny, si toho černého wagonu už jistě na netu všimli. Nám se přes úmorné vedro a spoře oděné ženy, chodící kolem oken našich pracovišť, o něm podařilo najít blog s pár informacemi a samozřejmě i fotkami.

Tahle Carina je daily kombíkem stejného člověka, který víkendy tráví na okruzích se svým Turtle Wax Levinem, o kterém jsme se tu před nějakým časem také zmínili. Jo mimochodem, tak mě tak napadá, byl jste někdo na Mighty?

No nic, zpátky k autu… emlbém GTR na zadním víku kufru napovídá, že se pod kapotou ukrývá naše oblíbená šestnáctka s klasickou kombinací bigport AE86 hlavy a pevnějšího smallport AE92 spodku. V ní pracuje HKS 256° vačka na straně sání a Toda 264° vačka na straně sraní, obě pěkně zabalené do TRD štelovacích cam pulleys. Na hlavě žádnou čtyrklapku nehledejte, není to přece auto na kravení. Nenechte se ale zmást, ve skutečnosti šlo původně o verzi DX, ze které na autě zůstaly i zadní listový pera a bubnový brzdy.

Vnitřnosti motoru jsou o něco zajímavější. Podle všeho standardní blacktopové AE111 ojnice a AE92 kliku doplňují písty z CA18 z Nissanu. Marně lovíme v paměti, jestli jsme to už někdy viděli, ale nemůžeme si vůbec vzpomenout. Víte o tom někdo víc?

Narozdíl od zadního podvozku z konce 19. století je na předku o něco “novější” shortstroke coilover z AE92 s TRD 8kgmm pružinami a předními brzdami z AA63. Všechno dokončuje set čtrnáctipalcových Watanabe RS s 8″ ET-5 vpředu a 8.5″ ET-13 vzadu. Podle nás ideální kára na vození kámošů, grilu a sudu piva k vodě…

Tags: , , ,

Posted in Cars

3 Responses to “Je léto a nám se nechce psát”

 1. PeteGTi says:

  na mighty som bol jaaa :D

 2. Slappy says:

  Um, is he using all those bricks to lower his car? o.0

  Anyway, it looks killer for sure.

 3. 86LIFE says:

  Nice Carina! Now go enjoy summer!

Leave a Reply