Dokonalost

Friday, 20th August, 2010

Za ty dva roky hledání věcí pro náš web jsme narazili na nespočet blogů a projektů na forech, kde čerství majitelé 86 jako první věc řeší překopání svých “odporných” zenki na líbivější kouki. Trochu nám nad tím zůstává rozum stát, a proto jsme se rozhodli najít auto, které vypadá dobře i bez takového zásahu.


A upřímně řečeno, tenhle zenki Levin vypadá naprosto dokonale. V životě jsme se posadili na prdel z hodně Coroll, ale tohle, to je úplně jinačí level. Tohle je ztělesnění slova “perfektní”. A další případ, který dokazuje, že v jednoduchosti je krása.

Auto na první pohled od ostatních Coroll vypadá celistvě, nenásilně a extrémně uhlazeně. Jindy docela ohavná ochranná lišta na dveřích působí díky jednobarevnému laku korektně a funkčně, neroztažené blatníky zbytečně neprovokují a SSR dokazují, že čtrnáct palců je naprosto adekvátních.

Je to všechno prostě akorát. A mimochodem, šest a půl palců široké Longchamp XR4 vyšly majitele v přepočtu na čtyři tisíce korun.

Tohle kupé ale není dokonalé jen díky tomu, že vypadá uhlazeně. Je perfektní i po technické stránce, pod kapotou mu totiž bzučí moderní Blacktop. Žádné extrémní úpravy na něm ale nenajdete, majiteli šlo především o totální vyváženost. A té dosáhnete jen s motorem, který je použitelný ve všech pásmech otáček, ne jen v horních třech tisících. Kvůli lepšímu průběhu Nm v nižších otáčkách má motor dokonce i sériové svody.  A to vše se spotřebou deset, jedenáct litrů.

To samé platí i v interiéru, perfektně vyvážená kombinace Nardi volantu, Bride skořepiny a klimatizace kombinuje jak maximální přísun informací k řidiči, tak příjemnou dávku pohodlí při cestě na místní kopce v horkých letních večerech.

Takhle nějak by asi končil běžný příspěvek. Dneska pro Vás máme ale menší bonus. Při šťourání se v blogu majitele této ‘Rolly jsme odhalili, že jeho hlavním obživou je počítačová grafika, ke které v Japonsku neodmyslitelně patří i malování úchylných manga. A proto tam jeho Levin můžete zahlédnout různě namalovaný od podobných čmáranic…

… až po tyhle propracovanější, které během vyvařování kastle napomáhaly majiteli, aby si udělal lepší představu o tom, jak jeho nově udělaný Levin bude vypadat.A nakonec se můžete podívat, jak si namaloval svůj druhý Levin, který na svou renovaci teprve čeká.


Tags: , , ,

Posted in Cars

4 Responses to “Dokonalost”

 1. Slappy says:

  Cant go wrong with a Levin coupe on Champs

 2. Skili says:

  opravdu dokonalost, me osobne se vic libi zenki nez kouki a nevim proc to vetsina lidi chce predelavat

 3. Ryousuke says:

  Moj osobny nazor je ze kouki bumper za moc nestoji teda pre Levina resp ten spodny lip nieje moc agresivny. Jedine co by som akceptoval je kouki grill a kouki corner lights tie su OK. Ale na 2 stranu kouki grill nieje moc prievzdusny tak fakt neviem :)

 4. 86ers.org – Livin' the 86 life » Blog Archive » Zenki Perfection says:

  […] get down to business then. We already featured this immaculate Levin on our Czech blog once but we love it some much that we cant miss it out over […]

Leave a Reply