Fuckin’ Ecocar!

Monday, 30th August, 2010

Team Spirant je tak trochu internetová celebrita. Jejich naprosto geniálně udělaná šedivá 180SX a červený JZX100 jsou k vidění na všech možných blozích a řada lidí se z jejich výtvorů naprosto legitimně podělala. Bodeť by také ne, na japonské poměry působí ty dvě auta jako z jiné galaxie… Jak by ale vypadala třeba taková Corolla, kdyby ji dostali lidé ze Spirantu do rukou?


Vypadala by překvapivě decentně. Tedy přesněji vypadá, protože Spirantu prošlo rukama už několik 86. Jsou sice většinou mimo hlavní dění, schované ve stínu slavnějších a větších turbo strojů, ale podle nás si zaslouží stejnou pozornost.

Tohle dvoudvéřové Trueno patří Mitsumori-sanovi, kterého můžete vidět především za volantem výše zmíněného červeného Chaseru. Ten mu slouží hlavně k vyhrávání trofejí na akcích jako je MSC, Corolla je pro něj však stále stejně důležitá jako dřív, když závody jezdil s ní. Byla to právě 86, se kterou před deseti lety začal lítat bokem a narážet do svodidel na místních okreskách a takové věci se zkrátka nezapomínají.

Oko zkušeného Corolláře však pozná, že i přes nenápadný vzhled působí tahle 86 trochu jinak. Je to díky šikovné kombinaci kol a gum spolu s šíleným snížením a kontrastu černého předního nárazníku s double lipem a nepandího bílého laku. Kdo by čekal, že tak málo udělá tak moc, že?

I když nám to asi nebudete věřit, ty kola nejsou patnáctipalcová. Enkei Slotmags, které jsou nenápadnou kopií klasických amerických kol z éry muscle cars, mají relativně normální rozměr 14×8″. Opticky je však zvětšuje (a auto snižuje) rozměr gum, do kterých jsou zabalené. Jde totiž o směšně malé 165/55 vzadu a 175/60 vpředu. Pro porovnání, rozměr používaný většinou ostatních na takovém kole je 185 a více.

Zbytek auta je už o dost “normálnější” a je poskládaný z dílů, které můžete zahlédnout na řadě dalších 86. Nejvíce nás zajímal podvozek, protože naskládat tam tu tuhou zadní nápravu tak, aby i při podobně extrémním snížení vše fungovalo jak má není snadné. Zas tak podrobně ale tohle Trueno nikde popsané není… Takže, co na to říkáte? Fungují stará “americká” kola na Corolle? Podle nás rozhodně ano.

Tags: , , , , ,

Posted in Cars

2 Responses to “Fuckin’ Ecocar!”

  1. Franczz93 says:

    je moooc pěkná… hachina je hachina.. :)

  2. driftingmexicoae86 says:

    muy buen ae86 esta exelente pienso tomar unas ideas para mi ae86 de este ae86

Leave a Reply