Derryl’s Trueno

Tuesday, 21st September, 2010

V rámci naší nikdy nekončící propagandy o tom, jak je hloupé auta upravovat bezhlavě a za každou cenu Vám přinášíme další Corollu, která “keep it simple” vyřvává každým coulem.


Na začátek se ale musíme trochu pochlubit. Tentokrát jsme měli o něco větší štěstí než obvykle, protože tohle USDM Trueno nám spadlo víceméně do klína. Jeho majitel Darryl, mladej kluk z Kalifornie, totiž i přes totální nesrozumitelnost našeho jazyka náš web s chutí čte a když o sobě dal poprvé vědět v komentářích, chopili jsme se šance a začali ho otravovat. A výsledek naší dotěrnosti si dnes můžete prohlédnout zde.

Ale dost keců, pojďme se podívat na tuhle ‘rollu zblízka a začněme fakty: Stance GR+ coilovery, Sivertop, Bride sedačka, zavařený diferák a rám. Nic nepřebývá, nic nechybí a výsledkem je jediné: maximální sranda za volantem.

Darryl šáhl po coiloverech Stance hlavně kvůli tomu, že jeho starý setup potřeboval nutně vyměnit. Více než půl roku jezdil na vyteklých KYB AGX tlumičích, které pohledly jeho touze jezdit bokem a spolu s TRD pružinami prostě nestačily. “So soft my grandma didn’t mind riding in my car at all,” tak nějak to sám popsal. Protože mu ale jde hlavně o klouzání se bokem, celková funkčnost podvozku šla trochu stranou a tvrdé coilovery byly jasnou volbou.

Výsledkem je Trueno plazící se jen šest centimetrů nad zemí. Pro naše euro-spec silnice to není asi ta nejlepší volba, ale ve slunné Kalifornii podobné věci naštěstí moc řešit nemusí. Až na občasné zaskřípání při přejezdu zpomalovacích prahů prý nikdy o nic nedrhne.

Další kapitolou samou pro sebe jsou kola. 15 palcová Impul Hoshino jsou srdeční záležitostí především pro fandy Nissanů, ale kdo řekl že nemají co dělat na Corolle? Podle nás jí sluší natolik, že jsme proti své vůli začali hledat nějakou jetou sadu na prodej. Naštěstí pro naše peněženky jsme ale nic nenašli. Zatím…

No a v neposlední řadě tady máme Silvertop. Nenechte se zmást černým krytem vaček, Darryl ho tam má jen kvůli tomu, že stříbrná byla příliš křiklavá. Jak sám popisoval na svém blogu, bojí se problémů s policií a potřebuje, aby motor vypadal co nejvíce sériově.

Tak to vidíte, stačí tak málo a můžete mít tak moc. Tak si to, prosím, vemte k srdci… Na závěr Vám sem dáme Darrylův mail, abyste si mohli udělat obrázek o tom, jak a proč se k tomu všemu dostal.

I got into corollas way back because of my older brother Myrone. Back when we lived in Michigan he introduced me to a car racing anime, initial D. The hero drove a underpowered white and black “hachi-roku” beating all the faster cars on a mountain pass. Somehow my brother found video fotage of touge races on limewire and we watched the infamous FC vs skyline video. In Michigan imports were a rarity, really any car that was over ten years old that wasn’t devowered by rust was. After my family and I moved to California in 2002 my brother bought a 1986 Toyota Corolla GT-S.

After he got his I needed to have one and for my 16th birthday my dad bought me my first car from a local junkyard for $400 dollars, a red 1985 Corolla GT-S. I learned everything on that car, drove at my drift event, drove that car everywhere but sadly I crashed it. After doing so I quickly paid for my own car a two tone red and black 1986 SR5 from up the street for $500. I did a SR5 to GT-S conversion and got rear ended after only four months of owning it. That car was totalled but luckily I found my current car in a craigslist posting labeled as “1985 Toyota Carolla GT-S”. I purchased the car from the original owner on August 1st, 2008 for $1150.

– Derryl

Photo Credit: LazyDolphin & others

Tags: , , , ,

Posted in Cars

4 Responses to “Derryl’s Trueno”

 1. George says:

  ty kola jsou super! a že jste žádný nenašli?
  http://vancouver.en.craigslist.ca/rds/pts/1908821574.html

 2. Slappy says:

  Love those Hoshino’s

 3. Toytech says:

  This car is very clean in person!!

 4. onelungderryl says:

  thanks again! photo credits also go to highsix

Leave a Reply