Dokonalost 2

Wednesday, 6th October, 2010

Dnes je to po třísté, co sedíme do večera před monitorem, škrábeme se na hlavě a vůbec netušíme jak zase napsat úvod. A tak to prostě nebudeme okecávat a řekneme to rovnou: tohle je jeden z nejlepších Levinů, který známe. Tečka.


Věřte nám, ono se to nezdá, ale po čase to fakt začne být trochu otupující. Neberte to tak, že sem už nechceme psát, baví nás to pořád stejně. Ale s přibývající prací je to občas vážně problém si doma na další hodinu sednout a dát dohromady nějaký smysluplný text. Ale dost keců, vraťme se k téhle 86. Podívejte se na ty kola, vždyť je to geniální!

Jo, víme, nezní to zrovna moc smysluplně. Ale v tomhle případě se opravdu nemusíme moc rozepisovat, protože fotky mluví za vše. Pokud jste auto nepoznali, tak jde o Levin z dílny japonských mistrů Impulse. Na našem webu se už párkrát objevil, ale na plnohodnotný feature máme dostatek materiálu až teď.

Pro ty co auto neznají tu máme rychlou rekapitulaci: Auto se poprvé představilo na lednovém Tokyo Auto Salonu, kde mezi úpravci Coroll vyvolal nemalý rozruch. I když pochází z Japonska, tak má řízení na “naší” straně a to z jednoho prostého důvodu; Impulse na něm poprvé představil své titanové svody pro dvacetiventilový 4AG, které jsou určené pro levostranné řízení.

I když to zní zbytečně komplikovaně, jde ve skutečnosti o chytrý tah. Svody jsou určené především pro americký trh, kde je swap 20v motorů na denním pořádku. RHD svodům překáží u “leváků” tyč řízení a i když jdou na dvacetiventily po několika úpravách 16v svody, bohatá americká mládež to nechce řešit, protože zábava je na prvním místě.

To všechno jsme už psali, teď ale můžeme být o něco konkrétnější. Tou nejzajímavější věcí, která stojí za zmínku, je určitě výkon Blacktopu. Ten je na hranici 210 koní, což je už velice úctyhodná hodnota. Na silnici putuje pomocí TRD samosvoru, který najdete snad na každé japonské Corolle.

Výbava vnitřku vypadá podobně zajímavě. Obligádní Nardi volant doplňují Bride sedačky (modely Cuga u řidiče a Vorga u spolujezdce), Bride polstrování na zadních sedačkách a Defi centrální panel s otáčkoměrem, který stojí víc než průměrná 86 u nás.

Dále tu máme špičkové coilover tlumiče Trace s vlastními Impulse pružinami, ještě špičkovější Endless čtyřpístkové brzdy a jako třešničku na dortu již zmíněné patnáctipalcové Rays TE37V s šířkou 8″ a hezkým ET 0. No přiznejte, napadl by Vás lepší výběr dílů? Nás asi ne…

Tags: , , , ,

Posted in Cars

3 Responses to “Dokonalost 2”

  1. Slappy says:

    Damn, beefy brakes for such a light car

  2. Spitfire says:

    Yeah theyre a bit overkill in my opinion (not that I would mind having them on my car though)

  3. onelungderryl says:

    They need to paint the rockers then put the side skirts on. The bottom of the rockers being red sticks out too much.

Leave a Reply