This one is NOT from Japan

Tuesday, 30th November, 2010

Připadá vám tenhle kouki Levin jak vystřižený z nějakého japonského blogu, kterých se tu za poslední rok objevily desítky? Nám také, a o to větší překvapení to bylo, když jsme si po pár vteřinách uvědomili, že tahle 86 nemá japonskou značku.


Tenhle bílý Levin pochází z místa, ze kterého byste to opravdu nečekali – z Řecka. Všichni víme, jak dobře umí dělat Corolly na západ od nás, ale v Řecku? Život je holt občas plný pkřevapení…

Až na jeden drobný detail je Levin patřící Petrosovi z Athén naprosto dokonalým příkladem jednoduchého, funkčního, ale taky brutálně vzhlížejícího auta. Posuďte sami: Bride skořepina, Nardi volant, podvozek a svody na motoru. Nic víc se na autě neměnilo, protože nic víc ke klouzání nepotřebujete. Prostě a jednoduše: Keep it simple!

Teda, až na ten jeden zmíněný detail. Petros vyměnil přední McPhearsony za nápravu ze Silvie S13 s coilovery GP Sports GR-6, protože jsou podle něho podvozkové díly na Nissan mnohem dostupnější než na 86. V tom má bezpochyby pravdu, ale my osobně máme přece jenom radši řezání do původní nápravy a vyrábění si vlastních coiloverů. Člověk se pak totiž po takovém utrpení cítí jako nejlepší mechanik na světě. Ale o tom někdy jindy.

Vzadu je stará dobrá tuhá náprava s Tein coilovery. Není to ten nejideálnější setup na svižnější jízdu po okreskách, ale pokud vám jde především o klouzání, tak je podobně tvrdý a nízký podvozek naprosto ideální volbou.

Na motoru kromě nerezových svodů a 0.8mm těsnění pod hlavou od TRD opravdu nehledejte nic dalšího. Jediné, co byste našli je spousta bordelu, protože má najeto už 250 tisíc kilometrů. A na brzdě má odměřeno 133 koní a 156 Nm. Slušný výkon na motor bez generálky, viďte?

Dobrá, asi nemá smysl debatovat o tom, že se ten motor dříve nebo později rozletí. Ale proč by to měl být problém? 130 koní je v malé 86 opravdu dost na to, abyste se za volantem bavily až do zblbnutí a po utavení starého motoru tam stačí jen strčit nějaký jiný, který koupíte za pár korun v prorezlé AE82 nebo tak podobně. Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše?

Tags: , , , ,

Posted in Cars

One Response to “This one is NOT from Japan”

  1. Franczz93 says:

    super napsané pánové! :) like that! And Hachi also, for sure!

Leave a Reply