Samohonka и Levin

Friday, 14th January, 2011

Dneska začneme romantickou pohádkou. Asi mi dáte zapravdu v tom, že Ukrajina v našich končinách nemá zrovna dobrou pověst. Sám jsem tam nějaký čas strávil a domů jsem si přivezl docela smíšené pocity. Jedné noci se mi však stalo něco, co mě donutilo se na tuhle velkou zemi podívat trochu jiným pohledem. Jednou tam kolem mě totiž ve dvě ráno proletělo černé R33 GT-R v omezovači a když jsem po něm začal pátrat, objevil jsem docela obstojný důvod, proč si tuhle divokou zem zamilovat.


Když jsem poprvé zahlédl orezlý Skyline R30 stojící naproti mé práci, myslel jsem si, že je to jen veliká náhoda. Po průletu černé R33 jsem se ale začal poptávat a zjistil jsem věc, která mě docela překvapila: Na Ukrajině není příliš velký problém přihlásit auto s volantem napravo. Kdo by to řek, co?

Po pár hodinách strávených prokousáváním se řadou webů v azbuce jsem se dostal na online bazar aut z Oděsy, kde se nachází jeden z největších nákladních přístavů v Evropě. A nebudu přehánět, když řeknu, že místní nabídka byla skoro stejná jako v Japonsku. První, co mě uvítalo, bylo R32 GT-R s obrovským T88 nalepeným na motor za cenu zánovní Octávie, dále pak několik R33 a tak dále. V nabídce byla samozřejmě také řada více či méně orezlých Coroll za ceny, které byly často nižší než u nás.

Asi si dovedete představit, co taková nabídka spolu s možností dostat “praváka” legálně na silnici způsobila. V Oděse se po silnicích prohánějí bokem Silvie a Skyliny stejně jako ve starých japonských videích a v různých koutech Ukrajiny si lidé staví auta, o kterých si tady většina z nás může nechat jen zdát. No a tím se pomalu dostáváme ke Corolle, na kterou se už chvilku díváte.

No jen si to přiznejte a dejte všechny předsudky stranou, tohle auto i fotky jsou prostě perfektní. Teď pokračujte na Flickr fotografa Alexeje Nebulova, který tohle japonské zenki kupé nafotil celkem 180 krát a užívejte si všechny ty detaily, jaké jen japonská 86 může nabídnout. Pokud jste ze staré školy a pamatujete si ještě trochu azbuky, mrkněte na místní web Dropped.com.ua, kde se o autě můžete dočíst víc. A koukněte se tam i pokud tomu vůbec nerozumíte, protože jejich blog je plný opravdu zajímavých výtvorů.

Big thanks to Andrej @ Karl for the tip!

Tags: , , ,

Posted in Cars

6 Responses to “Samohonka и Levin”

 1. jaroo021 says:

  dva palce hore…tvoj web pravidelne pozerám a som čakám čo nám zase ukážeš.Len tak ďalej

 2. Vojtech says:

  Cus, tahle corolla je vážně vymazlená ! mohl by jsi mi napsat nebo sem odkaz na ten autobazar ? Díky

 3. Skili says:

  kdyz sem si prohlidl nektery ty auta na tom blogu tak mi celkem spadla brada

 4. Spitfire says:

  Zkusim ten link na bazar někde vyhrabat, ale je to už pár let. A díky za komentáře, máme radost že se web líbí.

 5. J_P says:

  Mě ty kola prostě ne a ne nepadnout do oka..

 6. Mulder says:

  No rekl bych, ze na Ukrajine to bude neco jako u nas tesne po revoluci – relativne velka svoboda, aspon pokud se aut tyce. U nas se tehdy dalo prihlasit taky temer cokoliv. Teda ne pravostranny rizeni, ale napriklad z ameriky slo prihlasit, co uz ted nejde. Holt totalita “bezpecnostni”, “ekologicka” a celkove od “tech nahore” je dost znacna :(

Leave a Reply