Tec-Arts ECOハチ close-up

Tuesday, 15th March, 2011

Pamatujete na tohle video s “ekologickou” 86 od japonských Tec-Arts? Dneska se na ní podíváme trochu zblízka, podařilo se nám totiž najít pár fotek z loňské akce Nostalgic 2 days, na které se ekolevin ukázal.


Jak už jsme minule psali, nejedná se o nějakou ohavnou přestavbu na elektromobil, ale o šikovně udělanou generálku motoru s důrazem na jeho maximální efektivitu. Tec-Arts v “eko” balíčku nabízí mimo jiné novější alternátor, startér, katalyzátor a lehčí řemenice, které spolu s přepracovanou elektronikou udělají z vašeho 4AG o něco zelenější motor.

Ale nemyslete si, že je to na úkor výkonu. Motor má odbržděných 130 koní a 160Nm, tedy o téměř 20Nm víc než má ve své původní podobě. To vše se spotřebou 5 litrů na 100km na dálnici. Jen pro porovnání, nám se s velmi lehkou nohou podařilo jen tak tak dostat pod hranici 8 litrů. Kombinovaná spotřeba má být jen 5,5 litrů.

Tak co, už šílíte že se z nás stala banda eko teroristů? Nebojte, jen vás trochu provokujeme. Stará Corolla a eko-friendly se sice jen těžko vyslovují v jedné větě, ale chceme všem připomenout, že nemusíte mít Prius nebo CR-Z abyste byli šetrní k naší (prý) zelené planetě. A hlavně, s tímhle je mnohem větší stranda…

Pokud chcete vidět další fotky ECOハチ AE86, mrkněte na stránky japonské verze Autoblogu, kde jich je mnohem víc.

Tags: , , , , ,

Posted in Cars

2 Responses to “Tec-Arts ECOハチ close-up”

  1. Dexxi says:

    To je hodně zajímavý, úprava tímto směrem u takového auta. Ta spotřeba zní skvěle! :)

  2. Franczz93 says:

    Tyjo, chci, aby moje Hatchi žrala vždycky alespoň deset, jinak s ní nebudu jezdit.. zrovna ráno jsem přivezl nádrž z AE86 v lexusu CT200h a nijak eko friendly jsem se necítil…byl pořád v režimu sport… :) a žral 8,5 l, takže akorát. A navíc, eko auta planetě asi moc nepomůžou, když přijde tsunami… :(

Leave a Reply