CLOSE-UP: Custom Garage SPEED N2/N3

Tuesday, 5th April, 2011

Japonští Custom Garage Speed jsou jednou z desítek garáží, které mají na domácí půdě vybudované velice dobré jméno, ale ve zbytku světa se o nich moc neví. A tak to dnes zkusíme trochu změnit a podíváme se na jejich okruhové stroje postavené na základech legendární skupiny N2.


Custom Garage Speed mají hned dvě demo okruhovky: První auto bez polepů, na webu označené jako “001” a druhé o něco více počmárané “000”. V tomhle bodě ale nastává menší problém. Jedno z nich je podle všeho postavené pro klasickou skupinu N2 podle stejných pravidel, která platila i před dvaceti lety a druhé spadá do novější třídy označované jako N2+ nebo také N3. My ale ani za boha nedokážeme poznat která 86 je která…

Co víme je že oba stroje pohání klasický 16 ventilový 4AGE. Zatímco ale pod kapotou nepolepeného Levinu 001 je použita čtyřklapka s programovatelnou řídící jednotkou, u 000 visí na motoru dva karburátory, které jsou skoro stejně velké jako motor samotný.


Netroufáme odhadnout která z nich má být ta ostřejší verze, protože mezi nimi téměř žádný rozdíl není. Při prohlížení všech možných detailů bychom možná i tipovali, že kousek bez polepů s ITB může být klasická “slabší” N2, ale ruku do ohně za to nedáme. Ještě tu máme také pohled do kufru nepolepeného Levinu, kde je bezpečnostní nádrž ATL, hromada výztuh a také samolepka “Speed Specialty Buttigiri”, jejíž význam raději ani nechceme znát.


A nakonec tu máme ještě pohled do interiéru polepené 000. Klukům z HR.com.au se před dvěma lety podařilo najít pár fotek nepolepeného kousku včetně záběru interiéru a palubní desky, tak schválně porovnejte která je vám bližší. U nás vítězí ta s bílými budíky.

Tags: , , , , ,

Posted in Cars

4 Responses to “CLOSE-UP: Custom Garage SPEED N2/N3”

 1. JackCY says:

  s polepy 000
  bez polepů 001
  ale je v tom fakt slušnej maglajz

  u mě vítězí teda ta s polepy a tim interiérem bez bílých budíků, jednoduchost nadevše :p

 2. Spitfire says:

  Jo taky sem v tom byl docela zamotanej, chvilku mi trvalo než sem si všim že to sou vlastně dvě auta…

 3. JackCY says:

  Hlavně to jednu už máš označenou, bez polepů, viz kabely ke svíčkam :)

 4. Slappy says:

  1st one looks so nice

Leave a Reply