Jo, je to ta známá Corolla

Friday, 15th April, 2011

Starej pán Tsuchiya je určitě jednou z největších celebrit, kterou můžete vidět za volantem 86tky. Nemá moc smysl tady o něm psát romány, protože ho všichni znáte a jeho Trueno jste viděli v nespočtu videí. Viděli jste ale někdy fotky jeho 86? My moc ne…


… a proto jsme měli radost, když jsme náhodou na pár fotek narazili při hrabání se v blogu majitele Tofu Truena, o kterém jsme před měsícem psali. Fotky jsou z Hachiroku Festivalu 2008, kde byla zmíněná replika z Initial D vystavena hned vedle Tsuchiyova GTV.

Co všechno se z fotek dá vypátrat? Popravdě toho už nebude moc nového, protože všechny podstatné věci se objevily na milionech webů před námi a také v řadě videí z produkce Best Motoring. Pro zopakování ale máme na konci článku také kompletní speclist, pokud vás to bude zajímat.

TRD SUPER RACING PRO. No, víc anglicky to už znít nemůže. Ale teď vážně, všimněte si několika detailů. První věc, která stojí za zmínku je ta, že na autě nenajdete žádnou nesmyslnou koncovku výfuku, která bude příliš velká i na velké turbo motory. Říkáme to jen pro případ, abyste si na konec auta nedali obrovský kanón a pak se nedivili, že jste přišli o všechny Nm v nižších otáčkách. Všimli jste si také toho, že v autě není žádný rám? Tsuchiya totiž nechal celou karoserii vyztužit a vybodovat. Prý je teď stejně tuhá jako karoserie nové Integry Type-R.

Měli jsme připravených i pár řádků o jeho výbavě uvnitř auta, ale pak jsme zjistili že jsme celou dobu popisovali vnitřek úplně jiné 86. Nebyl by to totiž Japonec, kdyby v těch fotkách neměl aspoň trochu bordel. Takže na konec sem dáme alespoň ten seznam úprav, pokud budete mít někdy chuť si postavit podobnou 86.

Specs:
20v 4AGE původně z AE111
DLI zapalování s programovatelnou ECU od Freeedom
Toda vačky 272in / 288ex se zdvihem 9.8mm
Toda ventily a pružiny
Toda 82mm písty s 11.3:1 kompresí
Sériové 295cc vstřiky z Blacktopu
Na míru šitý TRD výfuk včetně svodů
Hliníkový trojřadý vodní chladič
TRUST chladič oleje
Dříve TRD tlumiče, dnes set DG-5
Veškerá ramena podvozku jsou nastavitelná a s unibaly
TRD 2way samosvor
4.778 TRD stálý převod a 1-3 převody od TRD
Brzdy ze Soareru MZ20 se vším všudy
SSR Dori-Dori Mesh 15×7 +2 offset

Tags: , , , ,

Posted in 86 Life

2 Responses to “Jo, je to ta známá Corolla”

  1. Zed says:

    Pěkně nenápadná, jen ta zelená kapota mi připadá divná. Keichi stejně musí trpět nějakou zelenou úchylkou :)

  2. Spitfire says:

    Je to takovej jeho trademark no… ale jinak je to podle mě naprosto ukázkovej příklad jak má bejt 86 udělaná. Je to všechno jen a jen o balancu, dobře vyvážený auto umí jet jak bokem tak gripem podle toho co potřebuješ a v obou případech funguje.

Leave a Reply