Modrá je dobrá

Friday, 8th July, 2011

Vždycky, když narazíme na něco z japonského bazaru Flyrat, tak máme silné nutkání prodat co nejvíc orgánů a všechno jim tam vykoupit. S takovou nabídkou se totiž může chlubit jen pár míst na světě. Nemyslete si ale, že je to tam jen jeden naleštěný a předražený veterán vedle druhého. Mají tam i spoustu “normálních” aut jako třeba tenhle modrý Levin.


Taky vám v té záplavě převážně bílých Levinů přijde tahle pastelově modrá Corolla jako z jiné planety? Na všeljak polepených a oplastovaných 86 můžete občas modrý lak spatřit, ale na takhle čistém kousku je to opravdu netradiční kombinace. To ale neznamená, že jde o něco špatného. My tomu dáváme jednoznačně palec nahoru.

A další plus od nás získává za to, že se jedná o nijak neupravený předfaceliftový model. Každý se ze své Corolly snaží udělat kouki a nám už to pomalu přijde okoukané. Na světě je podle nás až moc AE86, na kterých je půlka věcí ze zenki a půlka z kouki.

A co konkrétního ještě dodat k tomuhle Levinu? Za zmínku určitě stojí Watanabe, kterých jste si již určitě všimli a které perfektně padnou snad na všechny možné druhy 86. Mají 14 palců v průměru, jsou široké 6.5 palců vpředu a 7.5 vzadu a obouvají gumy v rozměru 185/60. Auto bylo bez nehody, má najeto 130 tisíc kilometrů a posledních deset let s ním jezdila dáma. A cena? V přepočtu 90 tisíc korun. Připadá vám to zbytečně moc? Tak nezapomeňte, že máte v ceně i stavitelný podvozek, samosvor a bezpečnostní rám…

Tags: , , , ,

Posted in Cars

4 Responses to “Modrá je dobrá”

 1. J_P says:

  ..Ta dáma musela mít kuráž..

 2. JackCY says:

  A dopravu a clo a změnu řízení a problém s přihlášením… :'(
  Fakt libovej kousek :)

 3. Spitfire says:

  Mě tak napadá, jak moc teď vlastně musí bejt auto starý aby šlo přihlásit na veteránský značky? Ty první 86 budou za chvilku už 30 let starý…

 4. Ryba says:

  ta je dokonalá, na přestavbu řízení srát.

Leave a Reply