Only in Japan vol. 8: Yahoo Coupe

Wednesday, 20th July, 2011

Nelekejte se. Nechceme dělat z 86ers blog o vracích a slibujeme, že jako další auto vybereme nějaký perfektní kousek po renovaci. Tentokrát jsme ale na Yahoo aukcích našli něco velice zajímavého a nemohli jsme si to nechat pro sebe.


Jak jistě dobře znáte z rubriky Only in Japan, po Japonsku se válí nespočet z nám nepochopitelného důvodu odstavených aut s díly, o kterých se nám může zatím jenom zdát. Nikdy nás ani nenapadlo jak levně se podobné zapomenuté fun káry prodávají.

Nebudeme to zbytečně okecávat. Pořizovací cena tohohle Levinu je v přepočtu 9430 korun. Jasně, za tyhle peníze koupíte hachi vrak i v Evropě, jenže tohle je vrak z Japonska.

Takže se v klidu posaďte a připravte aorty na výpis dílů:

– Přední McPhaersony zkrácené pro AE92 shortstroke tlumiče s výškově stavitelným coiloverem a TRD 9kg/mm pružiny
– Zadní TRD 6,5 kg/mm pružiny
– Unibalové nastavitelné camber plates
– Ocelové brzdové hadice
– TRD 4pin samosvor
– Hi-comp 4AG
– Šestibodový bezpečnostní rám
– Dvoudílné Volk Mesh

… a nesmíme opomenout také díly jako skla, elektrická zrdcátka, Nardi volant a další, kterých je v Evropě nedostatek. Na seznam jsme záměrně nedávali díly, které budou na vyhození (jako třeba TRD tlumiče) a kdo ví, co by se dalo použít z motoru. A určitě vás napadlo, že s dopravou to zas až tak výhodný nákup nebude vzhledem k tomu, že polovina dílů bude nejspíš chcít repas. Dovolte ale, abychom vám vysvětlili, proč nás tohle auto tak nadchlo. Jako příklad použijeme náš šedivý hatch.

Kola na něm už jsou a interiér v autě zůstane. Protože je to hatch, tak zadní zenki coupe světla půjdou do světa minimálně za 3000 Kč. Za JDM zenki Levin nárazníky vám Američani utrhají ruce, ale jistě je někdo koupí i v Evropě. 6bodové rámy se prodávají minimálně za 6 tisíc a kola Volk Mesh jsou kapitola sama o sobě: 10 až 15 tisíc korun. Pak je tu zadní okno, výko kufru… zkrátka a jednoduše, na autě jsou díly řádově za 20 až 30 tisíc korun, které by se na hatch nevyužili.

Abyste nás nepochopili špatně, rozhodně vás nechceme nabádat k nakupování jetých dílů. Neříkáme, že se z toho nemůže vyklubat jeden velký průser. Zdá se nám to ale minimálně jako zajímavá možnost, jak si pořídit věci, které tak nebo tak seženete dnes už jen v Japonsku. Nemít všechny prachy nasraný v Shatsu, už by byla na cestě do Čech.

Tags: , , , ,

Posted in 86 Life

5 Responses to “Only in Japan vol. 8: Yahoo Coupe”

 1. SilverFox says:

  I tohle je důvod proč lituju že sem jazykovej krypl. Zajet si na rok, na dva na zkušenou, postavit si káru a pak by se vidělo. Ale dost snění. De se na šichtu …

 2. Skili says:

  Jen tak pro zajimavost kolik by asi stal dovoz auta z Japonska? vim ze z Kypru to stoji 800-1000e

 3. George says:

  když jsem zajišťoval možnosti dovozu auta pro jednoho člověka, tak ses v přepočtu mohl vejít do nějakejch 30k za dovoz lodí… ale záleží i na ceně auta, protože jedna část dopravy je 5% z ceny vozidla

 4. Franczz93 says:

  Hmm, to se ale furt vyplatí a nejlépe se domluvit a přivést dvě auta rovnou..

 5. George says:

  Cena se odvíjí od objemu toho co vezeš, tzn. výška*šířka*délka toho auta * cena za metr krychlový… tehdy to bylo cca $80/m^3 ale tahle sazba a pevný poplatek k tomu se prý mění skoro každý den/týden

Leave a Reply